Õpetajad

Anneli LeimaAnneli
Solfedžo
Klaver
Laulmine

Anneli lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1985. aastal muusikaõpetaja ja koorijuhina. On töötanud Tartu Tamme Gümnaasiumis, Saku ja Nõo Muusikakoolides. Anneli on õpetanud solfedžot ja klaverit, juhendanud soliste ja rahvamuusikaansamblit.


Matis Leimamatis leima ruut väike
Viiul
Karmoška

Kompositsioon
Improvisatsioon

Arranžeerimine
Noodigraafika

Matis on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli kompositsiooni erialal ja on õppinud viiulit, klaverit, trompetit ning omal käel karmoškat. Ta on õpetanud viiulit ja karmoškat Luhamaa ja Rikka Ivvani pillilaagrites Setomaal, koosmängu ja arranžeerimist Värska noorteansamblile Foron Doce ja Kolme bändi laagris Viljandis ning on praegu õpetaja Tartu eramuusikakoolis Helivõlu. Naasnud ajateenistusest Kaitseväe Orkestri juures, lõpetas õpingud Tartu Ülikoolis ajaloo erialal cum laude ning jätkab elektroakustilise heliloomingu õppimist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Matis mängib seto folkansamblites Kiiora ja Zetod.

Õpilaste saavutusi viimastel aastatel:
Margret Jürison – Seto Kuningriigi parim karmoškamängija 2016
Marek Muiste – CD “Totu Kuul ja teisi harjutusi aastast 2016″


Hans Mihkel Vares
Mandoliin
Kitarr
Ansambel

hans mihkel

Hans Mihkel on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia pärimusmuusika erialal, kus õppis põhipillina mandoliini. Lisaks on ta õppinud ka sugulaspillina kitarri ja lisapillina viiulit. Ta on õpetanud kitarri- ja mandoliinimängu Võrumaa Rahvapillilaagris, pärimustantse laagris “Laste Oma Folk V”. Hans Mihkel tegutseb aktiivselt ansamblis MandoTrio.


Ursula ChillaudminaBarr
Saksofon

Saksofonist Ursula Chillaud alustas muusikaõpinguid Antsla Lastemuusikakoolis Siiri Küti klaveriklassis. Seejärel õppis koorijuhtimist H.Elleri nim. Tartu Muusikakoolis Lauri Breede juures ning võttis paralleelselt ka saksofonitunde Olavi Kasemaalt Tallinnas. Omandanud Eesti Muusikaakadeemia bakalaureusekraadi solisti ja pedagoogi suunaga saksofonil (2002), seejärel samas magistrikraadi (2004). 2002. aastal alustatud EMTA magistrantuuriga paralleelselt alustas Ursula magistratuuri õpinguid Bordeaux’ Konservatooriumis prof. Marie-Bérnadette Charrier’i juures klassikalise saksofoni erialal ja kaasaegse kammermuusika klassis, mille ta lõpetas 2005. aastal. Praegu tegeleb Ursula doktorantuuri lõpetamisega EMTA-s.
Ursula Chillaud’ saksofoniklassist on välja kasvanud saksofonikvartett Dorpat. Tegemist on uue, värske ja professionaalse kooslusega Eesti saksofonimaastikul. Kvartett sündis 2009. aastal.

Õpilaste saavutusi viimastel aastatel:
Rene Laur – III koht, Kolme kooli konkurss 2012, diplom Eesti puhkpilli- ja löökpillimängijate konkurss 2012, II koht Kolme kooli konkurss 2011, II koht, Parim Noor Instrumentalist 2009, eripreemia konkursil “Golos saksofona v sovremennom mire” Moskvas 2011
Tanel Koho – II koht, Kolme kooli konkurss 2011
Saamel Sonn – III koht, X noorte kammermuusika konkursil “We play music with friends” Riias (2012)
Pärtel Pilv – III koht, X noorte kammermuusika konkursil “We play music with friends” Riias (2012)
Rahel Parm – I koht, Parim Noor Instrumentalist 2009


Inna SamuilovInna_Samuilov
Klaver

Inna lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1984. aastal muusikaõpetaja ja koorijuhina. On töötanud Tartu Kommertsgümnaasiumis ning Tartu Õpetajate Seminaris. Praegu õpetab H. Elleri nim. Tartu Muusikakoolis üldklaverit peamiselt rütmimuusikutele. Inna on mitmete kooride ja solistide kontsertmeister ning juhendanud mitmeid klaverisaadete kujundamise täiendkoolitusi.

 


Jakob LaidusJakob
Klassikaline kitarr

Jakobi muusikaõpingud algasid H. Elleri nim Tartu muusikakooli noorteosakonnas Kuldar Kudu juures ja tema õpetajateks olid veel Kristo Käo, Kristjan Tamm ja Peep Peterson. Elleri Keskastmes õppis Jakob alguses Daniel Julle, hiljem Peep Petersoni käe all. Läbi aastate oli tema külalisõppejõuks ka Patrizio Zeoli. Alates 2013. aastast on Jakob olnud klassikalise kitarri õpetaja Tartu II muusikakoolis.

 


Vesta Volteinvesta
Laulmine

Vesta lõpetas Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia 1995. aastal muusikaõpetaja ja koorijuhina ning 2014. aastal muusikakooli laulu eriala õpetajana. On töötanud Tartu Mart Reiniku Koolis, Tartu Rahvusvahelises Koolis ja viimased 11 aastat Tartu 1. Muusikakoolis. Vesta on õpetanud solfedžot ja soololaulu, juhendanud koore ja rütmimuusika ansambleid.

 

 


Ants Johansonants
Kitarr

Olen laulnud mitmetes koorides ja mänginud ansamblites, praegu peamiselt koos õe ja vendadega ehk Johansonidega. Lõpetanud Tartu Ülikooli folkloristina, töötanud õpetajana, kontserdikorraldajana, plaadiprodutsendina, Viljandi Pärimusmuusika Festivali meediajuhina, Tartu Hansapäevade juhina. Teinud kaasa erinevate tele- ja raadiokanalite muusikasaadetes ning kirjutavas pressis. Olen MTÜ Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts üks eestvedajaid.


Matteus ElbrechtMatt_wgtr
Kitarr

Minu muusikuteekond algas Tallinna Muusikakoolis, kus õppisin klaverit. Teismeliseeas tuli aga soov teha käredamat muusikat ning selleks tuli loomulikult hakata kitarri kallal nokitsema. Nüüdseks olen mänginud kitarri juba 13 aastat, sealjuures panustanud paljudesse muusikalistesse kollektiividesse, mänginud nii kitarri kui klahvpille mitmete heliplaatide salvestustel ning tegelenud jõudumööda ka ise laulude kirjutamisega. Mõned aastad tagasi andsin välja ka enda kirjutatud lauludega heliplaadi “Tõde otsides”. Tartusse on mind aga toonud hoopis teistsugune väljakutse: nimelt omandan Eesti Lennuakadeemias lennukipiloodi elukutset.


Ülle Neider
MuusikaringÜlle

Lõpetasin 1975. aastal H. Elleri nim. Tartu Muusikakooli muusikateooria eriala. Olen töötanud lühikest aega koolis muusikaõpetajana, Tartu Õpetajate Seminaris noodikoguhoidjana ja kontsertmeistrina. TÜ haridusteaduste instituudis töötasin raamatukoguhoidjana ja sekretärina.  Aastast 2014 Tartu lasteaed “Hellik” muusikaõpetaja.

 

 


Lande Lampe-Kitslande
flööt

Olen õppinud flööti Tartu H.Elleri nim. Muusikakoolis ja seejärel Tallinna Riiklikus Konservatooriumis. Pikka aega töötanud Vanemuise orkestris, praegu flöödiõpetajana Elleris ja Nõo Muusikakoolis. Olen tegev nii solisti kui kammermuusikuna erinevates koosseisudes.


Kaisa Kuslapuu
karmoška, klaverfoto_kaisa

Kaisa alustas oma muusikateed Võru muusikakoolis Merike Kapi klaveriklassis. Samas koolis võttis ta lisapillina torupillitunde nii Celia Roose, Anu Tauli kui Sandra Vabarna käest. Uudishimu erinevate instrumentide vastu oli aga nii suur, et õppis omal käel ka karmoškat, kitarri, erinevaid vilepille ja pani sõpradega ansambleid kokku. Koosmängu peab ta siiani parimaks suhtlemise vormiks. Kaisa on lõpetanud Tartu H. Elleri nimelise muusikakooli oreli erialal ja õpetanud Tartu Kristlikus Noortekodus, Viljandi muusikakoolis ja Võrumaa rahvapillilaagris.
Praegu mängib ta folktrios Kuslapuu/Ilves/Laanekask karmoškat ja torupilli ning Kristiina Pässi ansamblis Blue Gallery klaverit.