Õpetajad

Anneli Leima
Solfedžo
Klaver
Laulmine

Anneli lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1985. aastal muusikaõpetaja ja koorijuhina. On töötanud Tartu Tamme Gümnaasiumis, Saku ja Nõo Muusikakoolides. Anneli on õpetanud solfedžot ja klaverit, juhendanud soliste ja rahvamuusikaansamblit.

Matis Leima
Viiul
Karmoška
Kompositsioon
Improvisatsioon
Arranžeerimine
Noodigraafika

Matis Leima alustas muusikuteed Saku Muusikakoolis, jätkas kompositsiooni erialal Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakoolis ja lõpetas 2020. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia elektroakustilise heliloomingu eriala cum laude. Ta on õppinud viiulit, klaverit, trompetit ning omal käel karmoškat ning on olnud erinevates laste- ja noortelaagrites pilliõpetaja, juhendanud ansambleid koosmängu ja arranžeerimise alal. Praegu on Matis õpetaja Tartu eramuusikakoolis Helivõlu ning juhendab hulgaliselt eraõpilasi. Matis teenis aega Kaitseväe Orkestri juures, on õppinud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias pärimusmuusikat ning lõpetas 2016. aastal õpingud Tartu Ülikoolis ajaloo erialal cum laude. Matis mängib seto folkansamblites Kiiora ja Zetod. 2019. aastal avaldas Matis Eesti esimese karmoškaõpiku ja videokursuse.

Laura Kruusamäe
Laulmine

Laura Kruusamäe muusikaline haridustee algas Värska Muusikakoolis, mille ta lõpetas 2009. aastal klaveri erialal, lisainstrumentidena on ta õppinud viiulit, plokkflööti ja kitarri. Samuti on ta laulnud erinevates koorides ja ansamblites. 2011.-2013. aastal õppis ta kooridirigeerimist H. Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis ning 2018. aastal lõpetas samal erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Hirvo Surva klassis. Laura on töötanud dirigendina erinevates koorides (sh Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemilises Naiskooris ning Kammerkooris) ning muusikaringi juhendajana lasteaedades.

Lisaks klassikalisele muusikale on Laura tegelenud pikalt pärimusmuusikaga – laulnud setu leelokoorides, mänginud viiulit erinevates ansamblites ning osalenud pärimusmuusikute võistumängimistel ja rahvamuusikalaagrites.

Inna Samuilov
Klaver

Inna lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1984. aastal muusikaõpetaja ja koorijuhina. On töötanud Tartu Kommertsgümnaasiumis ning Tartu Õpetajate Seminaris. Praegu õpetab H. Elleri nim. Tartu Muusikakoolis üldklaverit peamiselt rütmimuusikutele. Inna on mitmete kooride ja solistide kontsertmeister ning juhendanud mitmeid klaverisaadete kujundamise täiendkoolitusi.

Jakob Laidus
Klassikaline kitarr

Jakobi muusikaõpingud algasid H. Elleri nim Tartu muusikakooli noorteosakonnas Kuldar Kudu juures ja tema õpetajateks olid veel Kristo Käo, Kristjan Tamm ja Peep Peterson. Elleri Keskastmes õppis Jakob alguses Daniel Julle, hiljem Peep Petersoni käe all. Läbi aastate oli tema külalisõppejõuks ka Patrizio Zeoli. Alates 2013. aastast on Jakob olnud klassikalise kitarri õpetaja Tartu II muusikakoolis.

Vesta Voltein
Laulmine

Vesta lõpetas Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia 1995. aastal muusikaõpetaja ja koorijuhina ning 2014. aastal muusikakooli laulu eriala õpetajana. On töötanud Tartu Mart Reiniku Koolis, Tartu Rahvusvahelises Koolis ja viimased 11 aastat Tartu 1. Muusikakoolis. Vesta on õpetanud solfedžot ja soololaulu, juhendanud koore ja rütmimuusika ansambleid.

Ants Johanson
Kitarr

Olen laulnud mitmetes koorides ja mänginud ansamblites, praegu peamiselt koos õe ja vendadega ehk Johansonidega. Lõpetanud Tartu Ülikooli folkloristina, töötanud õpetajana, kontserdikorraldajana, plaadiprodutsendina, Viljandi Pärimusmuusika Festivali meediajuhina, Tartu Hansapäevade juhina. Teinud kaasa erinevate tele- ja raadiokanalite muusikasaadetes ning kirjutavas pressis. Olen MTÜ Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts üks eestvedajaid.

Kristi Timma
Viiul

Olen lõpetanud Tartu 1. Muusikakooli Sirli Laanesaare viiuliklassi. Seejärel suundusin edasi õppima paralleelselt nii Tartu Tamme Gümnaasiumisse kui ka Heino Elleri nimelisse Tartu Muusikakooli. TTG lõpetasin hõbemedaliga 2008. aastal ning Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis 2009. aastal Kadri Sepalaane viiuliklassi. Edasi suundusin Tallinnasse, asusin õppima Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse muusika interpretatsiooni erialale viiulit lektor Sigrid Kuulmann-Martini juurde. Magistriõppes, mille lõpetasin 2016. aastal, oli minu õppejõuks veel lisaks ka Mari Tampere-Bezrodny. Õpingute jooksul osalesin mitmetel meistrikursustel ning lisaks käisin bakalaureuse jooksul viiulimängu kunsti omandamas lühiajaliselt ka Taanis, Esbjergis.

Olen mänginud mitmete orkestrite koosseisudes ning olnud aktiivne kammermuusik. Aastatel 2013-2017 kuulusin Klaaspärlimäng Sinfonietta koosseisu, hooajal 2016-2017 olin Vanemuise Sümnfooniaorkestri 2. viiuli abikontsertmeistri rollis. Lisaks olen mänginud Pärnu Linnaorkestriga, Narva Linna Sümfooniaorkestriga, Eesti Sinfoniettaga, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkestriga, Animato Foundation orkestriga, ABAM sümfooniaorkestriga ja teistega. Aastatel 2012-2014 mängisin Balti Noorte Sümfooniaorkestris (dir. Kristjan Järvi). Kuuel aastal olen osa võtnud Põhja-Saksamaal toimuvast muusikanädalast Scheersbergis. Kammermuusikuna olen mänginud erinevate nii Eesti kui ka välismaa heliloojate projektides.
Kontsertreisid on viinud mind üle maailma: Itaalia, Saksamaa, Läti, Leedu, Soome, Kreeka, Türgi, Iraan, Iisrael, Peruu, Šveits, Poola, Austria, Prantsusmaa, Taani, Moldova, Venemaa, Ungari.

Lande Lampe-Kits
flööt

Olen õppinud flööti Tartu H.Elleri nim. Muusikakoolis ja seejärel Tallinna Riiklikus Konservatooriumis. Pikka aega töötanud Vanemuise orkestris, praegu flöödiõpetajana Elleris ja Nõo Muusikakoolis. Olen tegev nii solisti kui kammermuusikuna erinevates koosseisudes.

Aveli Paide
klarnet

Aveli huvi muusika vastu sai alguse 2001. aastal kui ta astus Tartu Valla muusikakooli klarneti eriala õppima. Klarnetiõpingud jätkusid Tartu I muusikakoolis ning Tartu Heino Elleri nimelises muusikakoolis. Lisaks ise musitseerimisele tahtis Aveli õpitut ka teistega jagada, mis viis ta ennast täiendama Viljandi kultuuriakadeemiasse ning Eesti muusika- ja Teatriakadeemiasse, mille lõpetamisel sai temast muusikapedagoog ja pilliõpetaja. Aveli on noori lootustandvaid muusikuid õpetanud juba alates 2010. aastast kuuludes praegu lisaks Tartu Eramuusikakooli Helivõlu ka Tartu I muusikakooli, Tartu Tamme kooli ja Tartu Mart Reiniku kooli tublide  pedagoogide ringi. Vabal ajal musitseerib Aveli koos heade sõpradega erinevates kollektiivides nagu Saekoja dixie band, Jäägermeister brass band ning varasemalt ka bandis „Sawmill Roots Orchestra”, millega anti välja ka album. Lisaks bandidele rohkem kui 15 aastat Tartu Ülikooli Akadeemilises Puhkpilliorkestris Popsid, kus proovib aeg-ajalt kätt ka dirigendina.
Merike Paberits
Torupill
Ansambel

Merike Paberits on vabakutseline muusik ja pilliõpetaja, kes enamjaolt viljeleb pärimusmuusikat. Ta mängib flööti, torupilli, pikkvilet ja parmupilli. Oma teadmised on omandanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias pärimusmuusika interpretatsiooni erialal (MA). Lisaks on Merike arendanud oma muusikalist silmaringi osaleja ja õpetajana Eesti, Sloveenia, Prantsusmaa ja Palestiina ETNO laagrites ning olnud vahetusõpilane Göteborgi Muusika- ja Teatriakadeemias maailmamuusika erialal. Lisaks Helivõlu muusikakoolile võib Merikest kohata ka Viljandis Eesti Pärimusmuusika Keskuses, kus ta tegeleb Eesti ETNO laagri korraldamisega ning erinevate kursuste juhendaja ja Tantsumajade perenaisena.
Merike on tegev järgnevates ansamblites: Nikns Suns, Paberits&Tirmaste ja Black Bread Gone  Mad. Ta on osalenud ka muusikalise kujundajana mitmes teatriprojektis Ugalas ja Rändteatris Vaba Vanker.
Kadri Pihlar
Klaver

Kadri lõpetas Tallinna Riikliku Konsrvatooriumi 1986. aastal muusikaõpetaja ja koorijuhina. On õpetanud kõikides üldhariduskooli vanuseastmetes. Pikemat aega töötas praeguse nimega Tartu Kivilinna Koolis ja Tartu Arsise Kellade Koolis. On õpetanud klaverit, plokkflööti, solfedžot ja muusikalugu, enda tarbeks mängib vahetevahel kitarri. Ta on olnud seotud mitme kooriga nii dirigendi, koormeistri kui lauljana. Helivõlu Muusikakoolis õpetab alates 2018. aastast solfedžot ja klaverit ning juhatab mänguringi. Juhindub põhimõttest, et kui on armastus, küll siis tulevad ka töö ja vaev.
Erik Leedjärv
Kitarr

Alustasin muusikaõpinguid Nõo Muusikakoolis 2008. aastal, mil läksin õppima klassikalist kitarri Vaido Petseri juurde. Pärast lastemuusikakooli lõpetamist oli periood, kus pilli kuskil edasi ei õppinud ning tegelesin iseseisvalt oma oskuste arendamisega, kuid 2019. sügisel viis tee mind tagasi muusikaõpingute juurde, kui astusin sisse Heino Elleri Muusikakooli.

Sellest ajast õpingi kitarri Peep Petersoni juhendamisel ning samuti olen selle kõrval hakanud õppima heliloomingut. Edasi on plaanis õppida kitarri kõrgkoolis, kas siis Tallinnas Muusikaakadeemias või välismaal, see selgub juba tulevikus.