Õpetajad

Anneli LeimaAnneli
Solfedžo
Klaver
Laulmine

Anneli lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1985. aastal muusikaõpetaja ja koorijuhina. On töötanud Tartu Tamme Gümnaasiumis, Saku ja Nõo Muusikakoolides. Anneli on õpetanud solfedžot ja klaverit, juhendanud soliste ja rahvamuusikaansamblit.


Matis Leimamatis leima ruut väike
Viiul
Karmoška

Kompositsioon
Improvisatsioon

Arranžeerimine
Noodigraafika

Matis on lõpetanud Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli kompositsiooni erialal ja on õppinud viiulit, klaverit, trompetit ning omal käel karmoškat. Ta on õpetanud viiulit ja karmoškat Luhamaa ja Rikka Ivvani pillilaagrites Setomaal, koosmängu ja arranžeerimist Värska noorteansamblile Foron Doce ja Kolme bändi laagris Viljandis ning on praegu õpetaja Tartu eramuusikakoolis Helivõlu. Naasnud ajateenistusest Kaitseväe Orkestri juures, lõpetas õpingud Tartu Ülikoolis ajaloo erialal cum laude ning jätkab elektroakustilise heliloomingu õppimist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias. Matis mängib seto folkansamblites Kiiora ja Zetod.

Õpilaste saavutusi viimastel aastatel:
Margret Jürison – Seto Kuningriigi parim karmoškamängija 2016
Marek Muiste – CD “Totu Kuul ja teisi harjutusi aastast 2016″


Laura KruusamäeLaura-pilt-1-270x270
Laulmine

Laura Kruusamäe muusikaline haridustee algas Värska Muusikakoolis, mille ta lõpetas 2009. aastal klaveri erialal, lisainstrumentidena on ta õppinud viiulit, plokkflööti ja kitarri. Samuti on ta laulnud erinevates koorides ja ansamblites. 2011.-2013. aastal õppis ta kooridirigeerimist H. Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis ning 2018. aastal lõpetas samal erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Hirvo Surva klassis. Laura on töötanud dirigendina erinevates koorides (sh Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemilises Naiskooris ning Kammerkooris) ning muusikaringi juhendajana lasteaedades.

Lisaks klassikalisele muusikale on Laura tegelenud pikalt pärimusmuusikaga – laulnud setu leelokoorides, mänginud viiulit erinevates ansamblites ning osalenud pärimusmuusikute võistumängimistel ja rahvamuusikalaagrites.


Inna Samuilov
KlaverInna_Samuilov

Inna lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1984. aastal muusikaõpetaja ja koorijuhina. On töötanud Tartu Kommertsgümnaasiumis ning Tartu Õpetajate Seminaris. Praegu õpetab H. Elleri nim. Tartu Muusikakoolis üldklaverit peamiselt rütmimuusikutele. Inna on mitmete kooride ja solistide kontsertmeister ning juhendanud mitmeid klaverisaadete kujundamise täiendkoolitusi.

 


Jakob LaidusJakob
Klassikaline kitarr

Jakobi muusikaõpingud algasid H. Elleri nim Tartu muusikakooli noorteosakonnas Kuldar Kudu juures ja tema õpetajateks olid veel Kristo Käo, Kristjan Tamm ja Peep Peterson. Elleri Keskastmes õppis Jakob alguses Daniel Julle, hiljem Peep Petersoni käe all. Läbi aastate oli tema külalisõppejõuks ka Patrizio Zeoli. Alates 2013. aastast on Jakob olnud klassikalise kitarri õpetaja Tartu II muusikakoolis.

 

 


Vesta VolteinCFBD4758-C16A-45B5-A1D7-012115A78980
Laulmine

Vesta lõpetas Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia 1995. aastal muusikaõpetaja ja koorijuhina ning 2014. aastal muusikakooli laulu eriala õpetajana. On töötanud Tartu Mart Reiniku Koolis, Tartu Rahvusvahelises Koolis ja viimased 11 aastat Tartu 1. Muusikakoolis. Vesta on õpetanud solfedžot ja soololaulu, juhendanud koore ja rütmimuusika ansambleid.

 

 


Ants Johansonants
Kitarr

Olen laulnud mitmetes koorides ja mänginud ansamblites, praegu peamiselt koos õe ja vendadega ehk Johansonidega. Lõpetanud Tartu Ülikooli folkloristina, töötanud õpetajana, kontserdikorraldajana, plaadiprodutsendina, Viljandi Pärimusmuusika Festivali meediajuhina, Tartu Hansapäevade juhina. Teinud kaasa erinevate tele- ja raadiokanalite muusikasaadetes ning kirjutavas pressis. Olen MTÜ Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts üks eestvedajaid.


Kristi Timma
Viiul

Olen lõpetanud Tartu 1. Muusikakooli Sirli Laanesaare viiuliklassi. Seejärel suundusin edasi õppima paralleelselt nii Tartu Tamme Gümnaasiumisse kui ka Heino Elleri nimelisse Tartu Muusikakooli. TTG lõpetasin hõbemedaliga 2008. aastal ning Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis 2009. aastal Kadri Sepalaane viiuliklassi. Edasi suundusin Tallinnasse, asusin õppima Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse muusika interpretatsiooni erialale viiulit lektor Sigrid Kuulmann-Martini juurde. Magistriõppes, mille lõpetasin 2016. aastal, oli minu õppejõuks veel lisaks ka Mari Tampere-Bezrodny. Õpingute jooksul osalesin mitmetel meistrikursustel ning lisaks käisin bakalaureuse jooksul viiulimängu kunsti omandamas lühiajaliselt ka Taanis, Esbjergis.

Olen mänginud mitmete orkestrite koosseisudes ning olnud aktiivne kammermuusik. Aastatel 2013-2017 kuulusin Klaaspärlimäng Sinfonietta koosseisu, hooajal 2016-2017 olin Vanemuise Sümnfooniaorkestri 2. viiuli abikontsertmeistri rollis. Lisaks olen mänginud Pärnu Linnaorkestriga, Narva Linna Sümfooniaorkestriga, Eesti Sinfoniettaga, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkestriga, Animato Foundation orkestriga, ABAM sümfooniaorkestriga ja teistega. Aastatel 2012-2014 mängisin Balti Noorte Sümfooniaorkestris (dir. Kristjan Järvi). Kuuel aastal olen osa võtnud Põhja-Saksamaal toimuvast muusikanädalast Scheersbergis. Kammermuusikuna olen mänginud erinevate nii Eesti kui ka välismaa heliloojate projektides.
Kontsertreisid on viinud mind üle maailma: Itaalia, Saksamaa, Läti, Leedu, Soome, Kreeka, Türgi, Iraan, Iisrael, Peruu, Šveits, Poola, Austria, Prantsusmaa, Taani, Moldova, Venemaa, Ungari.


Lande Lampe-Kitslande
flööt

Olen õppinud flööti Tartu H.Elleri nim. Muusikakoolis ja seejärel Tallinna Riiklikus Konservatooriumis. Pikka aega töötanud Vanemuise orkestris, praegu flöödiõpetajana Elleris ja Nõo Muusikakoolis. Olen tegev nii solisti kui kammermuusikuna erinevates koosseisudes.


Kaisa Kuslapuufoto_kaisa
karmoška, klaver

Kaisa alustas oma muusikateed Võru muusikakoolis Merike Kapi klaveriklassis. Samas koolis võttis ta lisapillina torupillitunde nii Celia Roose, Anu Tauli kui Sandra Vabarna käest. Uudishimu erinevate instrumentide vastu oli aga nii suur, et õppis omal käel ka karmoškat, kitarri, erinevaid vilepille ja pani sõpradega ansambleid kokku. Koosmängu peab ta siiani parimaks suhtlemise vormiks. Kaisa on lõpetanud Tartu H. Elleri nimelise muusikakooli oreli erialal ja õpetanud Tartu Kristlikus Noortekodus, Viljandi muusikakoolis ja Võrumaa rahvapillilaagris.
Praegu mängib ta folktrios Kuslapuu/Ilves/Laanekask karmoškat ja torupilli ning Kristiina Pässi ansamblis Blue Gallery klaverit.


Greete Kullamaa
kitarrGreete

Minu muusikaõpingute teekond sai alguse Tartu II Muusikakoolis 2013. aastal, kus asusin õppima klassikalist kitarri õpetaja Lauri Kõlametsa juures. 2016. aastal jätkasin kitarriõpinguid Tartu Ülikooli Viljandi Kultruuiakadeemias, kus minu juhendajaks on Andre Maaker. Minu juhendajateks on olnud ka veel Margus Mõttus, Paul Neitsov, Ain Agan. 2017. aastal olin kitarriõpetaja Laeva Huvikoolis. 2018. aastal olin kitarriõpetaja August Kitzbergi nimelises gümnaasiumis. See aeg oli minu jaoks väga õpetlik kuna andsin tunde kitarrirühmale. Hetkel töötan Tartu I Muusikakoolis kitarriõpetajana. Aastate jooksul olen osalenud mitmetes põnevates projektides ja koosseisudes, näiteks 2017. aastal esinemine Kalamaja päevadel, aastatel 2017-2018 kahel järjestikusel aastal esinemine Jazzkaare linnaruumi projektis, 2018. aastal mängisin Rostocki Hansapäevadel.


Kaarel NõmmelaPilt kaarlist
Saksofon

Kaarel Nõmmela on saksofonist, kes on hariduse saanud Elleri Muusikakoolis nii Raul Söödi kui ka Lembit Saarsalu käe all. Ta õpib ülikoolis arheoloogiat ja viljeleb tudengielu, pakkudes samal ajal saksofonialast õpetust igal tasemel soovijatele.

 


Karoliina Lorenz
Kitarr

Karoliina muusikaõpingud algasid 2008. aastal, kui hakkas Nõo muusikakoolis õpetaja Vaido Petseri juures klassikalist kitarri image1õppima. 2011. aastast jätkas Karoliina õpinguid Heino Elleri nimelises Tartu muusikakooli noorteosakonnas Peep Petersoni juures. 2016. aasta kevadel lõpetas Karoliina noorteosakonna ning sügisel alustas õpinguid keskastmes. Aastate jooksul on külalisõppejõuks olnud Patrizio Zeoli (Saksamaa). Lisaks klassikalisele kitarrile on Karoliina õppinud neli aastat ka klaverit ning laulnud aastaid erinevates koorides. 2018. aasta sügisest on Karoliina klassikalise kitarri õpetaja Tartu II muusikakoolis ning samuti ka kitarrieraõpetaja.