Õpetajad

Anneli Leima
Solfedžo
Klaver
Laulmine

Anneli lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1985. aastal muusikaõpetaja ja koorijuhina. On töötanud Tartu Tamme Gümnaasiumis, Saku ja Nõo Muusikakoolides. Anneli on õpetanud solfedžot ja klaverit, juhendanud soliste ja rahvamuusikaansamblit.

Matis Leima
Kompositsioon
Improvisatsioon
Arranžeerimine
Noodigraafika

Matis Leima alustas muusikuteed Saku Muusikakoolis, jätkas kompositsiooni erialal Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakoolis ja lõpetas 2020. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia elektroakustilise heliloomingu eriala cum laude. Ta on õppinud viiulit, klaverit, trompetit ning omal käel karmoškat ning on olnud erinevates laste- ja noortelaagrites pilliõpetaja, juhendanud ansambleid koosmängu ja arranžeerimise alal. Praegu on Matis õpetaja Tartu eramuusikakoolis Helivõlu ning juhendab hulgaliselt eraõpilasi. Matis teenis aega Kaitseväe Orkestri juures, on õppinud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias pärimusmuusikat ning lõpetas 2016. aastal õpingud Tartu Ülikoolis ajaloo erialal cum laude. Matis mängib seto folkansamblites Kiiora ja Zetod. 2019. aastal avaldas Matis Eesti esimese karmoškaõpiku ja videokursuse.

Laura Raudik
Laulmine

Laura Kruusamäe on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kooridirigeerimise erialal ning Tartu Tervishoiu Kõrgkooli füsioteraapia erialal. Samuti on ta end täiendanud hääle tervishoidu puudutavatel teemadel nii iseseisvalt kui erinevatel koolitustel. Laura õpetab Helivõlu Muusikakoolis laulmist ning töötab igapäevaselt füsioterapeudina. Varasemalt on ta töötanud mitmete kooride dirigendina ning tegelenud ka pärimusmuusikaga.

Inna Samuilov
Klaver

Inna lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1984. aastal muusikaõpetaja ja koorijuhina. On töötanud Tartu Kommertsgümnaasiumis ning Tartu Õpetajate Seminaris. Praegu õpetab H. Elleri nim. Tartu Muusikakoolis üldklaverit peamiselt rütmimuusikutele. Inna on mitmete kooride ja solistide kontsertmeister ning juhendanud mitmeid klaverisaadete kujundamise täiendkoolitusi.

Jakob Laidus
Klassikaline kitarr

Jakobi muusikaõpingud algasid H. Elleri nim Tartu muusikakooli noorteosakonnas Kuldar Kudu juures ja tema õpetajateks olid veel Kristo Käo, Kristjan Tamm ja Peep Peterson. Elleri Keskastmes õppis Jakob alguses Daniel Julle, hiljem Peep Petersoni käe all. Läbi aastate oli tema külalisõppejõuks ka Patrizio Zeoli. Alates 2013. aastast on Jakob olnud klassikalise kitarri õpetaja Tartu II muusikakoolis.

Vesta Voltein
Laulmine

Vesta lõpetas Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia 1995. aastal muusikaõpetaja ja koorijuhina ning 2014. aastal muusikakooli laulu eriala õpetajana. On töötanud Tartu Mart Reiniku Koolis, Tartu Rahvusvahelises Koolis ja viimased 11 aastat Tartu 1. Muusikakoolis. Vesta on õpetanud solfedžot ja soololaulu, juhendanud koore ja rütmimuusika ansambleid.

Ants Johanson
Kitarr

Olen laulnud mitmetes koorides ja mänginud ansamblites, praegu peamiselt koos õe ja vendadega ehk Johansonidega. Lõpetanud Tartu Ülikooli folkloristina, töötanud õpetajana, kontserdikorraldajana, plaadiprodutsendina, Viljandi Pärimusmuusika Festivali meediajuhina, Tartu Hansapäevade juhina. Teinud kaasa erinevate tele- ja raadiokanalite muusikasaadetes ning kirjutavas pressis. Olen MTÜ Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts üks eestvedajaid.

Kristi Timma
Viiul

Olen lõpetanud Tartu 1. Muusikakooli Sirli Laanesaare viiuliklassi. Seejärel suundusin edasi õppima paralleelselt nii Tartu Tamme Gümnaasiumisse kui ka Heino Elleri nimelisse Tartu Muusikakooli. TTG lõpetasin hõbemedaliga 2008. aastal ning Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis 2009. aastal Kadri Sepalaane viiuliklassi. Edasi suundusin Tallinnasse, asusin õppima Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse muusika interpretatsiooni erialale viiulit lektor Sigrid Kuulmann-Martini juurde. Magistriõppes, mille lõpetasin 2016. aastal, oli minu õppejõuks veel lisaks ka Mari Tampere-Bezrodny. Õpingute jooksul osalesin mitmetel meistrikursustel ning lisaks käisin bakalaureuse jooksul viiulimängu kunsti omandamas lühiajaliselt ka Taanis, Esbjergis.

Olen mänginud mitmete orkestrite koosseisudes ning olnud aktiivne kammermuusik. Aastatel 2013-2017 kuulusin Klaaspärlimäng Sinfonietta koosseisu, hooajal 2016-2017 olin Vanemuise Sümnfooniaorkestri 2. viiuli abikontsertmeistri rollis. Lisaks olen mänginud Pärnu Linnaorkestriga, Narva Linna Sümfooniaorkestriga, Eesti Sinfoniettaga, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkestriga, Animato Foundation orkestriga, ABAM sümfooniaorkestriga ja teistega. Aastatel 2012-2014 mängisin Balti Noorte Sümfooniaorkestris (dir. Kristjan Järvi). Kuuel aastal olen osa võtnud Põhja-Saksamaal toimuvast muusikanädalast Scheersbergis. Kammermuusikuna olen mänginud erinevate nii Eesti kui ka välismaa heliloojate projektides.
Kontsertreisid on viinud mind üle maailma: Itaalia, Saksamaa, Läti, Leedu, Soome, Kreeka, Türgi, Iraan, Iisrael, Peruu, Šveits, Poola, Austria, Prantsusmaa, Taani, Moldova, Venemaa, Ungari.

Lande Lampe-Kits
Flööt

Olen õppinud flööti Tartu H.Elleri nim. Muusikakoolis ja seejärel Tallinna Riiklikus Konservatooriumis. Pikka aega töötanud Vanemuise orkestris, praegu flöödiõpetajana Elleris ja Nõo Muusikakoolis. Olen tegev nii solisti kui kammermuusikuna erinevates koosseisudes.

Merike Paberits
Torupill
Ansambel

Merike Paberits on vabakutseline muusik ja pilliõpetaja, kes enamjaolt viljeleb pärimusmuusikat. Ta mängib flööti, torupilli, pikkvilet ja parmupilli. Oma teadmised on omandanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias pärimusmuusika interpretatsiooni erialal (MA). Lisaks on Merike arendanud oma muusikalist silmaringi osaleja ja õpetajana Eesti, Sloveenia, Prantsusmaa ja Palestiina ETNO laagrites ning olnud vahetusõpilane Göteborgi Muusika- ja Teatriakadeemias maailmamuusika erialal. Lisaks Helivõlu muusikakoolile võib Merikest kohata ka Viljandis Eesti Pärimusmuusika Keskuses, kus ta tegeleb Eesti ETNO laagri korraldamisega ning erinevate kursuste juhendaja ja Tantsumajade perenaisena.
 
Merike on tegev järgnevates ansamblites: Nikns Suns, Paberits&Tirmaste ja Black Bread Gone  Mad. Ta on osalenud ka muusikalise kujundajana mitmes teatriprojektis Ugalas ja Rändteatris Vaba Vanker.
Kadri Pihlar
Klaver

Kadri lõpetas Tallinna Riikliku Konsrvatooriumi 1986. aastal muusikaõpetaja ja koorijuhina. On õpetanud kõikides üldhariduskooli vanuseastmetes. Pikemat aega töötas praeguse nimega Tartu Kivilinna Koolis ja Tartu Arsise Kellade Koolis. On õpetanud klaverit, plokkflööti, solfedžot ja muusikalugu, enda tarbeks mängib vahetevahel kitarri. Ta on olnud seotud mitme kooriga nii dirigendi, koormeistri kui lauljana. Helivõlu Muusikakoolis õpetab alates 2018. aastast solfedžot ja klaverit ning juhatab mänguringi. Juhindub põhimõttest, et kui on armastus, küll siis tulevad ka töö ja vaev.

Paul Kaspar Saumets
Saksofon

Paul on lõpetanud saksofoni eriala Elva Muusikakoolis ning on hetkel Heino Elleri Muusikakooli rütmimuusika saksofoni eriala 4. kursuse õpilane. 

Paul end ennast täiendamas käinud ka Soomes (Jazz@Sibelius Summer Academy 2022 ja Imatra Big Band Camp 2022) ning erinevatel meistrikursustel Heino Elleri ja Georg Otsa muusikakoolides.

Esinemiskogemust on ta omandanud lisaks Elva ja Tartu puhkpilliorkestritele ka:
Elleri Big Band, Big Band Tartu, Eller Fusion Band, Junior All Star Big Band (Soome), Elleri kooli puhkpilliorkester, erinevad ansamblid ja projektiorkestrid.

Paul on pärjatud Elleri kooli omaloomingu ja interpretatsiooni konkursi (ERMO 2022) peapreemiaga.

Marta Külaots
Viiul
Ansambel

Olen mänginud viiulit alates 5. eluaastast. 8 aastat pühendasin klassikalisele muusikale, kuid siis sain pärimuspisiku Eesti Etno laagri kontserti nähes.Õppisin Heino Elleri muusikakoolis pärimusviiulit kokku 5 aastat, õpetajateks olid Eeva Talsi, Lee Taul ja Juhan Uppin.

Olen tegutsenud mitmetes ansamblites, hetkel on neid kaks: Tidi&Bande ning Duo Tuus. Teen ka soolomuusikat, armastan avastada uusi muusikažanre ja õppida teistelt muusikutelt uusi ja huvitavaid lugusid. Olen osalenud mitmetes Etnolaagrites nii Eestis kui ka välismaal.