Õpetajad

Anneli Leima
Solfedžo
Klaver
Laulmine

Anneli lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1985. aastal muusikaõpetaja ja koorijuhina. On töötanud Tartu Tamme Gümnaasiumis, Saku ja Nõo Muusikakoolides. Anneli on õpetanud solfedžot ja klaverit, juhendanud soliste ja rahvamuusikaansamblit.

Inna Samuilov
Klaver

Inna lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1984. aastal muusikaõpetaja ja koorijuhina. On töötanud Tartu Kommertsgümnaasiumis ning Tartu Õpetajate Seminaris. Praegu õpetab H. Elleri nim. Tartu Muusikakoolis üldklaverit peamiselt rütmimuusikutele. Inna on mitmete kooride ja solistide kontsertmeister ning juhendanud mitmeid klaverisaadete kujundamise täiendkoolitusi.

Jakob Laidus
Klassikaline kitarr

Jakobi muusikaõpingud algasid H. Elleri nim Tartu muusikakooli noorteosakonnas Kuldar Kudu juures ja tema õpetajateks olid veel Kristo Käo, Kristjan Tamm ja Peep Peterson. Elleri Keskastmes õppis Jakob alguses Daniel Julle, hiljem Peep Petersoni käe all. Läbi aastate oli tema külalisõppejõuks ka Patrizio Zeoli. Alates 2013. aastast on Jakob olnud klassikalise kitarri õpetaja Tartu II muusikakoolis.

Vesta Voltein
Laulmine

Vesta lõpetas Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemia 1995. aastal muusikaõpetaja ja koorijuhina ning 2014. aastal muusikakooli laulu eriala õpetajana. On töötanud Tartu Mart Reiniku Koolis, Tartu Rahvusvahelises Koolis ja viimased 11 aastat Tartu 1. Muusikakoolis. Vesta on õpetanud solfedžot ja soololaulu, juhendanud koore ja rütmimuusika ansambleid.

Ants Johanson
Kitarr

Olen laulnud mitmetes koorides ja mänginud ansamblites, praegu peamiselt koos õe ja vendadega ehk Johansonidega. Lõpetanud Tartu Ülikooli folkloristina, töötanud õpetajana, kontserdikorraldajana, plaadiprodutsendina, Viljandi Pärimusmuusika Festivali meediajuhina, Tartu Hansapäevade juhina. Teinud kaasa erinevate tele- ja raadiokanalite muusikasaadetes ning kirjutavas pressis. Olen MTÜ Tartumaa Rahvakultuuri Keskselts üks eestvedajaid.

Kristi Timma
Viiul

Olen lõpetanud Tartu 1. Muusikakooli Sirli Laanesaare viiuliklassi. Seejärel suundusin edasi õppima paralleelselt nii Tartu Tamme Gümnaasiumisse kui ka Heino Elleri nimelisse Tartu Muusikakooli. TTG lõpetasin hõbemedaliga 2008. aastal ning Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis 2009. aastal Kadri Sepalaane viiuliklassi. Edasi suundusin Tallinnasse, asusin õppima Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse muusika interpretatsiooni erialale viiulit lektor Sigrid Kuulmann-Martini juurde. Magistriõppes, mille lõpetasin 2016. aastal, oli minu õppejõuks veel lisaks ka Mari Tampere-Bezrodny. Õpingute jooksul osalesin mitmetel meistrikursustel ning lisaks käisin bakalaureuse jooksul viiulimängu kunsti omandamas lühiajaliselt ka Taanis, Esbjergis.

Olen mänginud mitmete orkestrite koosseisudes ning olnud aktiivne kammermuusik. Aastatel 2013-2017 kuulusin Klaaspärlimäng Sinfonietta koosseisu, hooajal 2016-2017 olin Vanemuise Sümnfooniaorkestri 2. viiuli abikontsertmeistri rollis. Lisaks olen mänginud Pärnu Linnaorkestriga, Narva Linna Sümfooniaorkestriga, Eesti Sinfoniettaga, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfooniaorkestriga, Animato Foundation orkestriga, ABAM sümfooniaorkestriga ja teistega. Aastatel 2012-2014 mängisin Balti Noorte Sümfooniaorkestris (dir. Kristjan Järvi). Kuuel aastal olen osa võtnud Põhja-Saksamaal toimuvast muusikanädalast Scheersbergis. Kammermuusikuna olen mänginud erinevate nii Eesti kui ka välismaa heliloojate projektides.
Kontsertreisid on viinud mind üle maailma: Itaalia, Saksamaa, Läti, Leedu, Soome, Kreeka, Türgi, Iraan, Iisrael, Peruu, Šveits, Poola, Austria, Prantsusmaa, Taani, Moldova, Venemaa, Ungari.

Lande Lampe-Kits
Flööt

Olen õppinud flööti Tartu H.Elleri nim. Muusikakoolis ja seejärel Tallinna Riiklikus Konservatooriumis. Pikka aega töötanud Vanemuise orkestris, praegu flöödiõpetajana Elleris ja Nõo Muusikakoolis. Olen tegev nii solisti kui kammermuusikuna erinevates koosseisudes.

Kadri Pihlar
Klaver

Kadri lõpetas Tallinna Riikliku Konsrvatooriumi 1986. aastal muusikaõpetaja ja koorijuhina. On õpetanud kõikides üldhariduskooli vanuseastmetes. Pikemat aega töötas praeguse nimega Tartu Kivilinna Koolis ja Tartu Arsise Kellade Koolis. On õpetanud klaverit, plokkflööti, solfedžot ja muusikalugu, enda tarbeks mängib vahetevahel kitarri. Ta on olnud seotud mitme kooriga nii dirigendi, koormeistri kui lauljana. Helivõlu Muusikakoolis õpetab alates 2018. aastast solfedžot ja klaverit ning juhatab mänguringi. Juhindub põhimõttest, et kui on armastus, küll siis tulevad ka töö ja vaev.

Marta Külaots
Viiul
Ansambel

Olen mänginud viiulit alates 5. eluaastast. 8 aastat pühendasin klassikalisele muusikale, kuid siis sain pärimuspisiku Eesti Etno laagri kontserti nähes.Õppisin Heino Elleri muusikakoolis pärimusviiulit kokku 5 aastat, õpetajateks olid Eeva Talsi, Lee Taul ja Juhan Uppin.

Olen tegutsenud mitmetes ansamblites, hetkel on neid kaks: Tidi&Bande ning Duo Tuus. Teen ka soolomuusikat, armastan avastada uusi muusikažanre ja õppida teistelt muusikutelt uusi ja huvitavaid lugusid. Olen osalenud mitmetes Etnolaagrites nii Eestis kui ka välismaal.

Uku Konsap
saksofon

Olen lõpetanud Heino Elleri Muusikakooli rütmimuusika saksofoni erialal, õpetajaks Raul Sööt. Olen mänginud mitmetes Elleri bändides, Big Band Tartus ning hetkel tegutsen aktiivselt ansamblites Vaseliin ja Jackpot. Samuti vean ma endanimelist bigbändi.

Olen mänginud saksi ka paari laulja plaadi peal. Stiililiselt meeldib mulle viljeleda enim džässi ja funki, kuid olen ka poppi ja rokki mänginud ning varasemalt tegutsesin hoopis klassikalise muusikaga, aeg-ajalt käin endiselt sümfooniaorkestris mängimas.

Karmen Puis
laulmine

Karmen Puis lõpetas 1993. aastal Tartu H. Elleri nim. Muusikakooli Aino Kõivu lauluklassis ning 1997. aastal Eesti Muusikaakadeemia Tiiu Levaldi lauluklassis. Aastal 2005 omandas ta samas magistrikraadi prof. Jaakko Ryhäneni juures (cum laude).

Õpingute ajal EMA-s töötas ta Eesti Raadio Kooris koorilaulja ja solistina.

Alates 1997. aastast töötab Karmen Puis teatris “Vanemuine” ooperi- ja operetisolistina ning aastast 2004 H. Elleri nim. Tartu Muusikakooli lauluosakonna õpetajana.

Karmen Puis on laulnud soolopartiisid paljudes suurvormides, andnud soolokontserte mitmetes Eesti linnades koostöös pianist Jaanika Rand-Sirbiga. Teatris Vanemuine on Karmen Puis loonud ligi 70 lavarolli

Pälvinud Wagneri-ühingu stipendiumi aastal 2006, Teater Vanemuine EMT Muusikapreemia aastal 2007, G. Otsa nimelise preemia aastal 2010, Aasta Vanemuislane 2011, Eesti Teatriliidu aastapreemia 2012 (muusikalavastuste kategoorias).

Susanna Viktoria Mõtsmees
torupill
pikivile

flööt

Olen muusika sees olnud terve oma elu. Flöödimänguga alustasin juba pisikese tüdrukuna Elleri muusikakoolis, torupilli mäng algas aga kuus aastat tagasi Viljandi kultuuriakadeemis, kus ma õppisin Eesti pärimusmuusikat. Vahepeal käisin enda oskusi täiendamas ka Göteborgi Ülikooli Teatri- ja Muusikaakadeemis. Lisaks flöödile ja torupillile mängin ka vilepilli ning mulle meeldib väga laulda.

Hetkel tegutsen sellistes koosseisudes nagu Fylgja, Estpipes, Tõiv ning ühiselt kirjutan muusikat ka noore produtsendi Sander Rosenthaliga. 2023 aasta veebruaris andsin välja enda soolo debüütalbumi “Piibelehed”.

Eero Paltsepp
akordion

Eero on lõpetanud EMTA interpretatsiooniosakonna  instrumendiõpetaja eriala magistrantuuri, mänginud erinevates ansamblites.

Õpetab akordioni ka Heino Elleri muusikakoolis.